Sedemdňová diéta s odtučňovacou polievkou

Zázračnú "tukožravú" polievku môžeme jesť v akomkolvek množstve a kedykolvek cez deň. Nemá skoro žiadne kalórie, zlepšuje látkovú výmenu v tele a pomáha zbaviť sa prebytočných kilogramov. Ak ju však konzumujeme dlhší čas, môže nastať podvýživa. Preto diétu držte radšej podla predpisu.

Odtučňovacia polievka

Potrebujeme šesť väčších cibúl, dve zelené papriky, štyri-päť čerstvých paradajok, jeden zeler, jednu hlávku bielej kapusty, môže sa pridať aj jeden karfiol, alebo brokolica, prípadne pór.

Príprava: Zeleninu pokrájame na menšie kúsky, vo väčšom hrnci zalejeme vodou, dochutíme, necháme zovrieť a varíme prudko desať minút, potom varíme pomaly na miernom ohni, kým zelenina nezmäkne.

Prvý deň

Môže sa jesť len polievka a akékolvek ovocie okrem banánov. Odporúčajú sa žlté a červené melóny, lebo majú minimum kalórií. Na pitie nesladený čaj, nesladený džús, ale najlepšie len voda. Nie minerálka!

Druhý deň

Okrem polievky si môžete dať varenú alebo surovú zeleninu. Odporúča sa šalátová zelenina: listové šaláty, špenát. Nejesť strukoviny - fazulu, hrach, kukuricu. Na večeru sa môže zjesť juden veľký varený zemiak. V tento deň sa nesmie jesť ovocie.

Tretí deň

Môže sa jesť polievka, zelenina a ovocie okrem banánov. Nesmie sa jesť zemiak. Ak držíte diétu presne podľa rozpisu, na tretí deň by ste mali vážiť o dva - tri kilogramy menrj.

Štvrtý deň

K polievke môžete pribrať dva až tri banány a vypiť štvrť litra polotučného mlieka. Banány sú vysokokalorické, obsahujú cukry, horčík a draslík. Mlieko obsalmje bielkoviny a vápnik. Tieto zložky telo nutne potrebuje po prvých dňoch diéty.

Piaty deň

Okrem polievky sa môže jesť hovädzina a paradajky, najlepšie čerstvé. V tento deň sa musí vypiť aspoň šesť až osem pohárov vody, aby sa z tela vyplavila kyselina močová.

Šiesty deň

Polievku musíte jesť aspoň raz za deň. Môžete jesť aj hovädzinu a zeleninu, najlepšie šalátovú. Nejedzte zemiaky!

Siedmy deň

Zjedzte toľko polievky, kolko vládzete. Dalej môžete jesť ryžu, najlepšie prírodnú, teda natural, zeleninu a piť nesladený džús.

Počas diéty sa nesmie jesť chlieb, jedlá vyprážané, pečené, dusené na masti či oleji. Namiesto hovädziny je dovolené grilované, dusené alebo varené kurča bez kože.

Počas diéty sa nesmie piť alkohol, sladené a bublinkové nápoje. Káva sa smie len obmedzene.

Môže sa piť voda, nesladený čaj, obmedzene čierna káva, nesladené ovocné šťavy a odtučnené mlieko v deň, keď je to podla rozpisu dovolené. Spalujúcu polievku môžete jesť hocikedy a koľko chcete, vždy keď pocítite hlad.

Ak ste vydržali

Na siedmy deň by strata hmotnosti mala dosiahnuť päť až sedem kilogramov. Ak ste schudli viac, musíte diétu prerušiť aspoň na dva dni. Niekto schudne viac, iný menej. Ale nezačnite hneď bezhlavo jesť všetko, čo zbadáte.

Rady

Tento sedemdňový program môžete opakovať podla toho, ako sa cítite. Pokračujte dovtedy, kým nepociťujete zmeny.
  1. Ak režim budete dôsledne dodržiavať, vaše telo sa zbaví nečistôt a budete sa cítiť ovela lepšie a lahšie ako predtým. Budete mať viac energie.
  2. Diéta je rýchla a rýchlo spalujúca. Tajomstvom je, že spálite viac kalórií ako prijmete. Aby ste dosiahli odstraňovanie tuku z tela, počas diéty v žiadnom prípade nesmiete piť alkoholické nápoje. Diétu prerušte aspoň dvadsaťštyri hodín pred pitím alkoholu.
  3. Tráviaci systém každého človeka je odlišný, preto diéta ovplyvní každého inak. Ak ste neklamali, po treťom dni budete mať viac energie ako na začiatku. Po niekolkých dňoch sa vaša stolica zmení, vtedy zjedzte porciu ovsených vločiek.

Ako zostavit vyvážený šalát?

Kompletný šalát, zostavený s rovnomerným zastúpením potrebných živín, zásobuje organizmus všetkým, čo potrebuje, pričom nenaruší váš diétny režim. Šalát by mal obsahovat:

50 g šošovice
Dodáva energiu a balastné látky
100 g hydinového mäsa
Obohacuje bielkovinami, má velmi málo tuku
50 g šampiňónov
Nasýtia a dodajú vitamíny
50 g strúhanej mrkvy
Obsahuje betakarotén
50 g jabĺk a petržlenovej vňate
Množstvo vitamínu C
25 g ementálu
Poskytuje dostatok kalcia

Zálievka: Zmiešame lyžičku olivového a lyžičku slnečnicového oleja, ktorý obsahuje mastné kyseliny a vitamín E, pridáme lyžičku octu, sol a korenie, prípadne trochu vody.


Za tri minúty fit

Ak sa počas diéty cítite unavene a malátne, skúste nabrat energiu pohybom. Pomocou troch jednoduchých, ale účinných cvikov sa nielen rozhýbete, ale aj vydýchate stres a napätie.

  1. Stojte rovno, ruky spustite volne popri tele. Zhlboka sa nadýchnite a súčasne ruky plynule najprv upažte a vzápätí vzpažte, dlane smerujú dopredu. Hned' sa ťahajte hore čo najviac, až na špičky. Chvffu vydržte, vydýchnite a vráťte sa do východiskovej pozície. Opakujte trikrát.
  2. Klaknite si a sadnite si na päty. Pri nádychu vystretý hrudník nakloňte dozadu a podoprite sa dlaňami o podlahu. Vydýchnite a vráťte sa späť. Opakujta trikrát.
  3. Postavte sa, nohy majte vystreté, ruky zapažte a spojte si ich za chrbtom. Nadýchnite sa a pritom fahajte plecia dozadu. Potom vydýchnite a súčasne predldoňte hrudník. Spojené ruky čo najviac dvíhajte. Opakujte trikrát.

Osviežujúci energetický nápoj

Na štyri poháre: štyri vrecúška šípkového alebo obyčajného čierneho čaju necháme tri minúty lúhovať v pollitri vriacej vody, vyberieme a čaj vychladíme. Nalejeme do misky na ľad a zamrazíme. Odšťavíme štyri veľké pomaranče. Kocky zmrazeného čaju rozdrvíme v mixéri, rozdelíme do pohárov, zalejeme pomarančovou šťavou s trochou medu. Môžeme ozdobiť mätou.