Semestrálne práce študentov katedry spojov vyrpacované v rámci predmetu Telematické služby počas štúdia r. 2000/2001 členené podľa krúžkov na :

krúžok 15041 -- -- (19)
krúžok 15042 -- -- (21)
krúžok 15043 -- -- (18)
krúžok 15044 -- -- (16)
krúžok 15045 -- -- (18)

krúžok 15041

(*) Juraj Herko, Zuzana Ciberérová
Rozhodli sme sa pre horoskopy, pretože si myslíme, že ľudí nepoznané veci priťahujú a že každý z nás sa o sebe chce dozvedieť čo najviac . A prečo práve výroky ? Možno preto, že aj keď sú staré aj niekoľko sto rokov, stále sú aktuálne a majú čo povedať aj dnes. A okrem toho, že duši človeka sa uľaví, keď zistí, že aj niekto dávno pred ním mal rovnaké pocity ako on sám.
Forma použitého zobrazenia vyplýva s nutnosti použiť čo najviac príkazov podľa požiadaviek vyučujúceho.
(*) Michal Bak, Vladimír Kermiet (151 42)
Cieľ projektu: Cieľom bolo vytvoriť virtuálny svet zábavy, v ktorom sa nachádza veľa obrázkov, ale i nejaké informácie ako: Burzový poriadok RM-S Slovakia,a.s. /Básne/informácie o filmoch/Murphyho zákony. Obsahom projektu sú aj dve nenáročné hry. Celá stránka je ladená viac humorne ako formálne.
(*) Miroslava Dovalová, Stanislava Čerňancová
Pre prezentáciu firmy z oblasti elektrotechniky sme sa rozhodli preto, lebo z predmetu Cenné papiere a finančný trh sme vypracovávali semestrálna prácu o firme podobného zamerania, a zo zozbieraných materiálov sme sa rozhodli zostaviť Internetovú prezentáciu fiktívnej firmy so zameraním na dodávku a montáž elektrotechnických zariadení.
Je optimalizovaná pre Internet Explorer 4.0 v rozlíšení 800x600 bodov.
(*) Katarína Bačová, Peter Dulik
Komentár: Pre túto tému - Taliansko sme sa rozhodli, pretože nás baví cestovanie. Myslíme si, že ešte stále nie je dosť informácií o jednotlivých krajinách na internete, ku ktorým je jednoduchý prístup.
(*) Mária Genčurová a Slávka Vallušová
Oboznámite sa s fungovaním študentskej orgánizácie AIESEC,ktorej sme obe členky.
(*) Dušan Chvíľa, Juraj Lojka (151 42)
Obsah: Obsah stránky tvoria informácie o mestskom futbalovom športovom klube Žilina. Obsah stránky síce ani zďaleka nezodpovedá potrebe komplexne zachytiť aktivity tohto klubu (o to sme sa vlastne ani nesnažili, my sme sa usilovali predovšetkým využiť a prakticky precvičiť maximálny počet príkazov (a ich atribútov) jazyka HTML, ktoré sme teoreticky prebrali na prednáške.
(*) Renáta Andóová, Martina Coganová
Na predmet automatizované informačné systémy sme mali za úlohu napísať referát týkajúci sa informačných systémov. Keďže sme mali prístup k časopisom PC REVUE, našli sme tam množstvo zaujímavých informácií. Myslíme si, že by mohli zaujať aj ostatných ľudí, ktorí sa zaujímajú o túto tematiku.
(*) Furtáková Zuzana, Štefko Peter (15144)
Temto námet sme volili z dôvodu dostačujúceho a prístupného množstva informácií a materiálov, ktoré sú nevyhnutným predpokladom pre vytvorenie zaujímavej www stránky, a tiež preto, že sme sa počas práce s internetom s touto témou nestretli a považujeme ju za zaujímavé z informatívneho i historického hľadiska.
(*) Hollá Nadežda, Ilenčíková Mária
Prácu sme vypracovali na základe informácií článkov časopisu Moment - rubriky "servis". Zvolili sme si tematické celky "internet, mobilná komunikácia a novinky v svete elektroniky". Myslíme, že daná téma je v súčasnej dobe aktuálna, pretože svet v tejto oblasti veľmi rýchlo napreduje a naša stránka prináša informácie, ktoré síce nie sú na vysokej odbornej úrovni, ale práve naopak, písané populárnym štýlom a tak sprístupňujú danú problematiku širokej verejnosti.
(*) Burietová Elena
Vytvorila som prehľad objavov storočia, ktoré ma zaujali.
(*) Donko Peter
Táto webová stránka sa zaoberá sa témou piva a pivovarníctva na Slovensku. Je spracovanaá v programe Front Page, ktorý mi odporučil kamarát, ktorý ma vlastne s počítačom a internetom naučil pracovať. Pre danú tému som sa rozhodol preto, lebo pivo ako náš výrobok má vo svete svoje meno a aj pitie piva má svoje zvyklosti a kultúru.
(*) Anna Hrinova, Juliana Hudakova
Tema stranky: Prislovia. Ciel stranky: Take cosi tu chybalo! resp. Poucme sa aj cez stare dobre prislovia!

krúžok 15042

(*) Ladislav Janiček, Jana Golisova
Stranka je venovana hudobnej formacii Liquid Tension Experiment, nakolko v sucasnosti existuje velmi malo dostupnych informacii pre milovnikov hudby, ktoru produkuju.
(*) Zuzana Milová, Peter Mandúch
Svoje zručnosti, ktoré sme získali počas výuky Telematické služby, sme sa snažili použiť pri tvorbe WWW stránky. Ako námet sme použili tému Cestovná kancelária, keďže sme mali mnoho informácií a mnoho obrázkov pre danú tému. Pri vytváraní sme sa snažili použiť všetky príkazy a atribúty, ktoré sme sa naučili.
Vytváranie WWW stránky bola jedna z najzaujímavejších semestrálnych úloh počas štúdia na vysokej škole.
(*) Miroslava Martinčeková, Martina Školová
Tieto stránky sme venovali Žiline, predovšetkým jej histórii, historickým stavbám a pamiatkam.
(*) Lenka Matasová, Ivana Mardiaková
Námet : činnosť folklórneho súboru Rozsutec, pretože nemá na Internete vlastnú stránku
(*) Vladimír Kermiet, Michal Bak (151 41)
Cieľ projektu: Cieľom bolo vytvoriť virtuálny svet zábavy, v ktorom sa nachádza veľa obrázkov, ale i nejaké informácie ako: Burzový poriadok RM-S Slovakia,a.s./Básne/informácie o filmoch/Murphyho zákony. Obsahom projektu sú aj dve nenáročné hry. Celá stránka je ladená viac humorne ako formálne.
(*) Andrea Koľová a Eva Lukáčová
V našej stránke sme použili fotky z prírody, ktoré nám požičala kamarátka Zuzka (15-ročná), ktorá sama nafotila tieto malé zázraky. Nám sa tieto obrázky veľmi páčili a prečo by ich nemal vidieť aj niekto iný? Pre oživenie sme k nim doplnili malý komentár.
(*) Mária Komadelová, Katarína Jánošíková
Vzhľadom na to, že naším odborným zameraním je pošta a telekomunikácie, vybrali sme si tému mobilné telefóny. A spoločnosť Globtel preto, lebo služby ponúkané touto spoločnosťou sa nám zdajú zaujímavejšie a výhodnejšie ako služby Slovenských telekomunikácií.
Okrem toho veľmi rady telefonujeme.
(*) Juraj Kasman
Stránka je venovaná fiktívnej cestovnej kancelárií CK MOMO. Pri jej tvorbe som sa nesústredil na obsah, ale na odskúšanie možností html a hlavne java skriptu. Na stránke je teda len čiastkový obsah a nemá obrázky z ponúkaných lokalít (moja snaha stiahnuť nejaké z internetu bola neúspešná).
Stránku som vytváral doma (WINDOWS 98) a optimalizoval pre 800x600.
(*) Juraj Lojka, Dušan Chvíľa (151 41)
Obsah: Obsah stránky tvoria informácie o mestskom futbalovom športovom klube Žilina. Obsah stránky síce ani zďaleka nezodpovedá potrebe komplexne zachytiť aktivity tohto klubu (o to sme sa vlastne ani nesnažili, my sme sa usilovali predovšetkým využiť a prakticky precvičiť maximálny počet príkazov (a ich atribútov) jazyka HTML, ktoré sme teoreticky prebrali na prednáške.
(*) Viera Lacková, Zuzana Mazúrová
Táto stránka je o mojej firme, ktorá sa zaoberá sprostredkovaním práce pre študentov.
Si študent? Potrebuješ peniaze? V tomto prípade Ti pomôže pracovný servis mazzi. Sme združenie mladých ľudí podnikajúcich popri štúdiu na vysokej škole, snažiacich sa pomôcť svojim rovesníkom sprostredkovaním práce. Dobre vieme, že každá zarobená koruna je v súčasnej dobe dobrá. Využi preto možnosť zarobiť si prostredníctvom našej firmy a príď sa zaregistrovať a bližšie oboznámiť s našou ponukou prác. Radi pomôžeme.
(*) Rastislav Kycin, Milan Moravek (151 45)
Prečo práve táto stránka?
Naša stránka je o somarinách, ale snažili sme sa použiť všetky prikazy,ktoré sme sa počas semestra učili a dúfame, že bude postačujúca na zápočet.
(*) Andrea Kusá, Zdenka Labayová
"BYLO NÁS OSUM"
"Keďže sme mierne egoistické a zaujímame sa len o seba, tak sme si zvolili tému nám najbližšiu - NÁS." A prečo vlastne sme sa takto rozhodli?! Pozorne si prezrite náš "výtvor". Veľa zábavy pri jej pozeraní.
A ešte jedna poznámka: nie je to v čínštine
(bajlkasjfksjd)

krúžok 15043

(*) Alexandra Schóberová, Ľudmila Uličná
...a prečo sme si vybrali práve túto tému?
Pretože nás láka cestovanie, spoznavanie nových krajín a taktiež obdivuhodné pamiatky vytvorené starovekými civilizáciami.
(*) Michal Šustek, Michal Monoši
Pre tému našej stránky sme sa rozhodli, pretože obidvaja navštevujeme stránky s podobnou tematikou a o motorky sa zaujímame. Jeden z nás vlastní motorku o ktorej sa môžete dozvedieť viac na našej stránke v sekcii: "História" >br>Veľa zábavy praje kolektív autorov.
(*) Klučárová Vladimíra, Lecáková Katarína
Pre tento druh stránky sme sa rozhodli preto, lebo sa veľmi zaujímame o módu, o aktuálne trendy a svet okolo nás.
(*) Monika Vašková, Veronika Vlková
Tému SND sme si vybrali pretoze radi chodíme do divadla, zaujíma nás umenie ale zároveň aj kvôli ľahkému prístupu k informáciám prostredníctvom Internetu.
Dúfame ze sa Vám bude naša stránka páčiť viac ako oficiálna stránka SND.
(*) Stanislava Trnková, Daniela Kormanová
Zdôvodnenie: Táto stránka je určená ženám a mužov, ktorí si radi skrášľujú svoj výzor. Rozhodli sme sa pre ňu preto, že na našom trhu existuje mnoho spoločností zaoberajúcich sa kozmetickými výrobkami a my sme sa rozhodli priblížiť kozmetiku Avon.
(*) Mária Zálehová, Ivana Jakechová
Rozhodli sme sa pre tvorbu takejto stránky, ktorá hovorí niečo o nás, hovorí o tom, čo sa nám páči, čo nás zaujíma...
(*) Pecháčová Zuzana, Repová Adriana
obsahom nasej stranky je ponuka letnych zajazdov. Túto tematiku sme si vybrali hlavne ako obohatenie, alebo osviezenie nasich skolskych povinnosti.
(*) Vladimír Pollák, Tomáš Repovský
Túto tému horolezectva sme si vybrali preto, lebo ho obdivujeme a väčšinu času trávime na horách.

krúžok 15044

(*) Štefko Peter, Furtáková Zuzana (15141)
Temto námet sme volili z dôvodu dostačujúceho a prístupného množstva informácií a materiálov, ktoré sú nevyhnutným predpokladom pre vytvorenie zaujímavej www stránky, a tiež preto, že sme sa počas práce s internetom s touto témou nestretli a považujeme ju za zaujímavé z informatívneho i historického hľadiska.
(*) Marek Ševčík
V mojej semestrálnej práci som sa snažil využiť čo najviac prvkov, ktoré by skrášlili moju stránku. Keďže som veľký fanúčik F1 a stajne FERRARI priklonil som sa k tejto téme. Stránka nie je veľká, ale dúfam, že zaujme.
(*) Denisa Jakubeková, Alena Sivoňová
Prečo? - Lebo máme rady prírodu a horské cestičky
(*) Lucia Urbanovičová, Andrea Verešpejová
Túto stránku sme napísali pre tých, ktorí radi varia, ale nevedia si zapamätať recepty, ako my.
(*) Zuzana Medžová, Petra Očková
Úvod : Táto práca nemá žiaden prínos pre užívateľov internetu.Jediný prínos má táto stránka len pre jej tvorcov a to nás dve.Jej hlavným účelom bolo,že sme sa na nej naučili základy tvorby www stránky. Výsledok už posúdite Vy.
(*) Silvia Kapolková, Maroš Páleník (151 45)
Táto stránka je o dinosauroch, pretože Majso /Maroš Páleník/ má strašne rád science fiction a toto bol jediný spôsob akoby ma presvedčil, že to môže byť naozaj zaujímavé./Mimochodom úspešne/
Ďalším dôvodom je,že moja stránka, by bola o športovej gymnastike /ibaže tú Majso nemá rád /, ale nenašla som si dostatočný počet obrázkov.
V tejto práci boli použité aj humorne ladené prvky. Dúfame, že budú pochopené správne a nikoho nimi neurazíme.
(*) Duriníková Andrea, Smáriková Mária
Cielom tvorby našej stránky bolo osvojenie si metody tvorby htm stránky, čo sme demonštrovali na konkrétnej stránke: EMMA2.htm. Je to stránka o ponuke knižných titulov, ktorá oboznámi záujemcu o novinkách na knižnom trhu, avšak s narastajúcou ponukou si vyžaduje neustálu obnovu.
(*) Martin Kucharčík,Viktor Bauer
Touto stránkou sme chceli poukázať na fakt, že formula 1 je najrýchlejšie vyvíjajúcim sa športovým odvetvím v súčasnosti (aj najsledovanejším). A keďže sme v tomto odvetví odborníkmi a pravidelnými divákmi priamych prenosov seriálov majstrovstiev sveta, rozhodli sme sa pre stránku práve tohoto charakteru. Radi by sme touto stránkou vtiahli všetkých našich priateľov (okrem Kapulkovej 15144) do radov fanúšikov tohoto fantastického športu (aj keď to vlastne šport už nie je, ale je to najväčší biznis). Odporúčame byť fanúšikom FERRARI (ktorý je najlepší) a odporcom McLarenu (ktorý je najhorší).
(*) Ivana Romanová,Erika Pospišová, Michaela Šimuneková
Prečo sme vytvorili túto stránku?
IVANA: Pretože pracujem pre túto kozmetickú firmu ako Avon- lady, a mám prístup k informáciám o výrobkoch, a na Slovensku stránka tejto kozmetickej firmy chýba, rozhodla som sa ju vytvoriť.
MICHAELA, ERIKA: Sme stálymi zákazníčkami tejto firmy Avon a k novinkám a informáciám sa dostaneme iba prostredníctvom katalógu. Chýbala nám možnosť bližšieho zoznámenia sa s výrobkami prostredníctvom internetu.

krúžok 15045

(*) Milan Moravek, Rastislav Kycin (151 42)
Prečo práve táto stránka?
Naša stránka je o somarinách, ale snažili sme sa použiť všetky prikazy,ktoré sme sa počas semestra učili a dúfame, že bude postačujúca na zápočet.
(*) Maroš Páleník, Silvia Kapolková (151 44)
Táto stránka je o dinosauroch, pretože Majso /Maroš Páleník/ má strašne rád science fiction a toto bol jediný spôsob akoby ma presvedčil, že to môže byť naozaj zaujímavé./Mimochodom úspešne/
Ďalším dôvodom je,že moja stránka, by bola o športovej gymnastike /ibaže tú Majso nemá rád /, ale nenašla som si dostatočný počet obrázkov.
V tejto práci boli použité aj humorne ladené prvky. Dúfame, že budú pochopené správne a nikoho nimi neurazíme.
(*) :Katarína Grešáková
Každého z nás určite láka spoznávať kraje nami nepoznané,či už sa to týka tuzemska alebo zahraničia. Veď cestovanie v živote človeka prectavuje nové možnosti,znalosti a množstvo nezabudnuteľných zážitkov.Mňa osobne priťahujú krajiny s možnosťou pobytu pri mori,a to hlavne Stredozemnom,ktoré v mojom prípade prectavuje nielen možnosť oddychového pobytu aj liečebného. Z tohto dôvodu som si vybrala pre stránku tématiku cestovnej kancelárie,pretože prostredníctvom nich sa nám vytvára možnosť spoznávania nepoznaného. Vytvorila som si fiktívnu cestovnú kanceláriu pod názvom VEGATOUR s pôsobnosťou na území SR.O jednotlivých pobočkách sa môžete dozvedieť na pob.htm.Moja cestovná kancelária sa zamerala hlavne na pobyty v zahraničí ako Francúzsko,Taliansko,Španielsko,Turecko.V ponuke samozrejme nechýba možnosť pobytovo-poznávacieho zájazdu a to v krajine Izrael. Stránku som vytvárala pomocou vlastnej fantázie a inšpirácie,ktorú som hľadala na internetových stránkach cestovných kancelárií.Tieto stránky mi boli vo väčšine prípadov aj zdrojom využitých obrázkov. Už takmer nevyhnutnou súčasťou každej takejto stránky je možnosť objednania katalógu,ktorú som uplatnila aj pri vlastnej stránke./kat.htm/ Príjemné chvíle na stránke cestovnej kancelárie VEGATOUR.
(*) Martin Šmehýľ
tranku som sa snazil vytvorit tak aby bola lahko ovladatelna a prehladna.
(*) Pavol Dydňanský
Dlho som rozmýšľal nad tým, o čom by mala byť moja stránka, a nechal som sa inšpirovať majstrovstvami F1. Možno sa vám bude zdať, že táto stránka je zbytočne veľká (kôli tomu, že je na dvoch disketách) ale snažil som sa dať na ňu čo najviac informácií, aby z nej užívateľ aj niečo mal, čiže poskytnúť mu ucelené informácie o F1.Samozrejme som nezabúdal na podstatné veci, čo by mala obsahovať. Niektoré veci nie sú spravené tak ako by som chcel napr. farba hyperaktivneho textu.
(*) Katarína Bernátová a Iveta Beranová
1.stránka /hlavná stránka/. Na tejto stránke nájdeme opis firmy, jej adresu a ostatné údaje. Z tejto stránky si môžeme zvoliť či nás zaujíma telová kozmetika, pleťová kozmetika alebo parfémy. Ak nás zaujímajú napríklad parfémy klipneme na názov parfémy a otvorí sa nám príslušná stránka. Na tejto stránke si ďalej môžeme vybrať či nás zaujímajú dámske alebo pánske vône a klipneme na príslušné typ vône. Táto stránka je reklamnou stránkou kozmetiky, zvolili sme si ju z toho dôvodu, že táto tematika je nám veľmi blízka, a máme o nej dostatočne dobré informácie.
(*) Ľuboslav Šmida, Anton Kozlík
Naša stránka sa zaoberá problematikou druhej svetovej vojny,materialy sme hľadali na internete. Táto stránka je len skušobná,venuje sa 2sv. vojne len z pohľadu nemeckej armády a jej výzbroje
(*) Amália Grossová, Peter Belko
Téma semestrálne práce: Webová stránka. Viac informácií získate priamo na stránke.
!!! na stránke je zvukový súbor, nezabudnite si zapnúť reproduktory !!!
(*) Michal Pavličko
Táto stránka Vás neohromí svojou veľkosťou, ale išlo mi o to, aby som využil, čo možno najviac príkazov a nerobil som stránku tak, aby som sa z jednej stránky preklikol na druhú, ktorá by bola v podstate taká istá ako tá predtým iba by tam bol iní obrázok a niečo iné napísané. Moja stránka sa týka zábavy(pekné tety, auto, vtipy) a ešte je tu jedna bonusová strana o Tatrabanke, kde som "predviedol" prácu s textom.
Dôvod prečo som si vybral zábavu a nie niečo serióznejšie, je okrem iného aj ekonomický - takéto stránky sú častejšie navštevované.
Dúfam, že vám tento dôvod stačí a moja stránka sa vám bude páčiť. A ešte pri prekliknutí na niektoré strany je aj nejaký zvuk, ktorý pri priamom čítaní s diskety nevyzerá až tak efektne, podobne ako aj načítavanie obrázkov a teda aj celých stránok, preto odporúčam hodiť si všetko na HDD.
(*) Igor Magic, Peter Krško, Jan Kmec
Význam WWW stránky:
Stránka je zameraná na priblíženie histórie, kultúry a súčasnej podoby mesta Turzovky jej návštevníkom.
(*) Tomáš Rafa
obsah prace: ide o fiktivny casopis buducnost, do ktoreho sa dostaneme cez registraciu, v ktorej získavame nové data o surferoch, po ragistracii prideme do zoznamu/menu/, kde si možme vybrať z troch volieb ako su :mail, texty alebo vyhladavanie informácii z čísel minulých . Z každej stránky sa môžme vracať do menu alebo sa zo stránky odhlásiť.